...obsesyjna histeria Józefa w pewnym temacie.

Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: ...obsesyjna histeria Józefa w pewnym temacie.

Post autor: Ania W »

Józef pisze: Pokaż mi ten dokument który określa zasady i wyklucza samowolkę. Dokument, który jest egzekwowalny i daje nadzieję że za 5-10 lat jak dożyjemy będziemy się z tego konfliktu śmiać.
(..)Wiesz , jak tego dokumentu nie ma, to są tylko normy FCI. Sorki.
Ale o jaki TEN dokument ci chodzi?
A co chciałbyś, żeby było w takim dokumencie napisane?
Bo ja rozumiem, że jeden punkt by wystarczył:
1) Ogary z entropią są dopuszczone do hodowli.

Wtedy byś się z tym pogodził ? Naprawdę?

Józef pisze:Odwróćmy role - to ja miałem się uczyć. Wchodzę i szukam zasad, żeby zakładając hodowlę GÓWNA nie narobić (przepraszam Admina i czytających). I co widzę?
No więc pokaż mi ten plan który obecnie jest realizowany. Bo takie ble ble ble że każdy hodowca dąży do najlepszego psa ble ble ble to żaden plan jest, to jest przykrywka wolnej amerykanki.
Może i miałeś się uczyć ale skoro podstawowe uniwersalne zasady hodowli są dla ciebie tylko "ble, ble, ble" to sądzę, że na wstępie założyłeś, że już wszystko wiesz...

Oczekujesz planu a w dalszym ciągu nie napisałeś na jakich przesłankach opierasz swoje przypuszczenie, że przy obecnej liczebności tej rasy wykluczenie WSZYSTKICH wadliwych egzemplarzy nie wpłynie na jakość populacji i nie spowoduje konieczności kojarzeń w bliskim pokrewieństwie (oczywiście zakładam, że nie zaczniemy masowo sprowadzać g.r. i mieszać dwóch ras).
Józef pisze:Tak, wykluczyłem swojego psa, żeby nie czytać bzdur jakie się pojawiały że mam w tym interes. I nie wróci dopóki psy chore będą wbrew FCI interczempionami i reproduktorami, a podstawowym planem będzie że "każdy hodowca dąży do modelu ble ble ble".
Czyli lepiej to pisać o innych niż czytać o sobie?
W sumie jest to polityka w stylu "na złość mamie odmrożę sobie uszy"...
Ja liczyłam, że fajnie będzie jak ze skojarzenia Argo/Łowna będą ze dwa reproduktory, bo na razie na suki hodowlane chyba się nie zanosi...Kusy widzę odpadł, Kniaź chyba też nie bardzo się kwapi...cała nadzieja w Leśnym ;) A szkoda -Argo długo czekał na potomków.
Grzmilas pisze: A chore jest zamiatanie "problemu" (wiem, wiem, wiem - to tylko psy się męczą) pod dywan.
Bzdura - zamiataniem problemu pod dywan jest udawanie, że go nie ma...a nikt nie udaje..na razie...Jeszcze kilka chorych akcji i wtedy na pewno będzie można z czystym sumieniem powiedzieć, że problem nie istnieje. Ciekawe czy wtedy niektóre osoby poczują satysfakcję?
Awatar użytkownika
Wigro
Posty: 1735
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 00:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: WA-WA

Re: ...obsesyjna histeria Józefa w pewnym temacie.

Post autor: Wigro »

Witam serdecznie Wszystkich,
proponuję troszeczkę uspokoić atmosferę, to jest czekaladowe forum i pewne formy nas obowiązują.
Józef jako główny sprawca teoretycznie ma rację tylko co z tego.
Jest jakieś 600 no 800 ogarów,
z tego 80% procent ma entropię, 30% jeszcze gorsze rzęsy wewnętrzne, 30% jest w wieku po, 20% ma problemy z jasnymi oczami, ileś z jajkami, ileś z zębami, dużo z postawą, dużo z charakterem, 95% nie poluje, połowa jest przesianych-jasnych, większość właścicieli ma to w nosie i ma ogara dla siebie i żadna hodowla ich nie interesuje.
W myśl prostych zasad podanych przez Józefa zostało jakieś 10 psów a reszta, no selekcja w myśl jedynie słusznej wyższej rasy, wzory w historii były.
Tak nie można.Hodowcy w ogromnej większości naprawdę myślą, ryzykują, przełykają porażki to trwa lata i kosztuje. Nawet najlepsza hodowla którą znam ma wielkie wtopy i daleko jej bardzo do 100% sukcesu. Rentowność finansowa hodowli ogara jest śmieszna żeby nie powiedzieć żałosna. Zostają tylko Ci którzy kochają ogary.
Zamiast dokuczać (chodzi o formę) ludziom którzy dyskutują, błądzą, sprzeczają się ale coś robią, pokaż co potrafisz ale w realu a nie teoretycznie w sieci. NA pewno będziesz miał następców.
Dokuczanie garbatemu że żle na nim płaszcz leży jest małostkowe i bez klasy.
Pozdrawiam Wszyskich
janusz_
PS. W niedzielę na SGGW było bardzo ciekawe seminarium o genetyce psów. Jeden był prowadzony przez osobę która robiła doktorat o ogarach. Drugie seminarium było o psach myśliwskich, było jeszcze ciekawsze. Szkoda że Cię nie było.
Nie jestem i nie będę hodowcą ale chciałbym aby ogary były zdrowe.
Ogar dobry:Gęby długiej. Paznokci tępych. Zadu przestronnego, łakomy, zwajca.
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: ...obsesyjna histeria Józefa w pewnym temacie.

Post autor: Józef »

Januszu, dlaczego mnie nie było (i wielu innych jak sądzę) napisałem w temacie o Seminarium. Syndrom "nie da się". A tak z drugiej strony coraz wyższe cyfry Ogarów padają - w zeszłym roku maksymalna wartością było 400, Ty piszesz 600-800, ktoś mi ostatnio dzwonił że padło gdzieś 900 - 1000.... I wszystkie chore :gluchy:

Co do różnych przypadków Ogara jakie wymieniłeś - no dla mnie podstawą jest zdrowy Ogar w hodowli. Nie musi być Miss Świata (choć żeby nie było, mój jest piękny, taki się trafił - bo zaraz rafkow poszuka swojej szansy na oryginalną wypowiedź :happy3: ), - ma być zdrowy. Wtedy wystawy będą wygrywać zdrowe psy Januszu. I moim zdaniem to jest pierwszy krok. (Zdaniem jednych jest to krok w tył, a zdaniem innych krok w przód).

I od tego punktu jest miejsce na pracę dla autorytetów co chcą pomóc rasie.

800 Ogarów? 600 chorych? Jesteś pewien?

No więc jak powstał jakiś tajemny plan kwalifikowania np. psów do rozrodu pod kontrolą Klubu czy Związku we współpracy z genetykami to ja się chętnie przyłączę. Ale jak go nie ma , to są normy FCI. Tylko..

Przestrzegam przed jednym. Jeśli wystawy będą wygrywać chore psy, ilość psów zdrowych na wystawach nie będzie rosła. Bo jak chcesz przekonać nowego właściciela że to ma sens....? (pomijam umowy straszące że straci psa). A jak nie będzie rosła, to spadać będzie ilość zdrowych psów z uprawnieniami hodowlanymi.
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
agag
Posty: 507
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:18

Re: ...obsesyjna histeria Józefa w pewnym temacie.

Post autor: agag »

Mam dla Ciebie zajęcie. Zacznij namawiać wszystkich właścicieli zdrowych ogarów aby im zrobili uprawnienia hodowlane. Zobaczysz jaki to miód. A jeszcze jakby Ci się udało doprowadzić do pozyskania kilku nowych zdrowych reproduktorów...
Bo chyba nie twierdzisz, że sędziowie specjalnie stawiają na podium psy entropiczne, nawet jeśli te zdrowe są od nich bardziej zgodne ze wzorcem, jeśli chodzi o eksterier i charakter? Tu nie działa zasada "siedź w kącie a znajdą Cię"- jeśli zdrowy pies na wystawie się nie pojawi to niestety ale jego szanse na jej wygranie są równe zeru.
A poza tym, aby zdobyć uprawnienia reproduktora wcale wystawy wygrywać nie trzeba.
Ostatnio zmieniony wtorek 17 lut 2009, 10:22 przez agag, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: ...obsesyjna histeria Józefa w pewnym temacie.

Post autor: Ania W »

Powtórzę to co napisałam już jednemu "koledze" z innego forum.
1000 ogarów to nie to samo co 1000 ogarów zarejestrowanych, tym bardziej nie to samo co 1000 ogarów z uprawnieniami hodowlanymi i zdolnością do rozrodu...no i na pewno nie to samo co 1000
ZDROWYCH, zarejestrowanych, z opłaconymi składkami, uprawnieniami hodowlanymi, zdolnością do rozrodu, których właściciele mają wobec nich plany hodowlane...
Z tego co podała Magda - 299 zarejestrowanych z czego o ile dobrze pamiętam 46 reproduktorów i 62 suki hodowlane. Tego się trzymajmy. Bo jeżeli gdzieś w głuszy żyją sobie ogary w rękach myśliwych, którzy nic z nimi nie robią oprócz polowania albo w miastach żyją sobie psy, których właściciele są tylko i wyłacznie zainteresowani nimi jako domowymi pupilami to od strony formalnej te psy nie istnieją! Jedyne co można robić to zamiast się obrażać na cały świat podjąć działania aby ludzi wkręcić w wystawianie, użytkowość, mobilizować do wyrabiania papierów i robienia hodowlanek. Tylko na to trzeba poświęcić nieco więcej czasu i energi niż na stukanie na forum.
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: ...obsesyjna histeria Józefa w pewnym temacie.

Post autor: Józef »

agag pisze:Mam dla Ciebie zajęcie. Zacznij namawiać wszystkich właścicieli zdrowych ogarów aby im zrobili uprawnienia hodowlane. Zobaczysz jaki to miód. A jeszcze jakby Ci się udało doprowadzić do pozyskania kilku nowych zdrowych reproduktorów...
Bo chyba nie twierdzisz, że sędziowie specjalnie stawiają na podium psy entropiczne, nawet jeśli te zdrowe są od nich bardziej zgodne ze wzorcem, jeśli chodzi o eksterier i charakter? Tu nie działa zasada "siedź w kącie a znajdą Cię"- jeśli zdrowy pies na wystawie się nie pojawi to niestety ale jego szanse na jej wygranie są równe zeru.
A poza tym, aby zdobyć uprawnienia reproduktora wcale wystawy wygrywać nie trzeba.
Zacznę Agag. I nawet zawiozę ich psy na wystawę jak nie będą chcieli jechać - spoko mieszczę do mojego "psiowozu" 4 psy + handlera :) . Ale nie bawię się w wolną amerykankę. Poczekam aż posprzątamy wspólnie.
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: ...obsesyjna histeria Józefa w pewnym temacie.

Post autor: Ania W »

Jak zrezygnujesz z handlera zmieści się też 5 pies ;)
Tylko swoją drogą jak zamierzasz promować psy zdrowe uniemożliwiając im zrobienie uprawnień hodowlanych?
Awatar użytkownika
MagdaM
Posty: 73
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 18:21

Re: ...obsesyjna histeria Józefa w pewnym temacie.

Post autor: MagdaM »

Józef - zacznij od siebie - daj dobry przykład . Najpierw Wrocław tam prześwietlenia i certyfikat zdrowych oczu , w kwietniu Opole - testy,przegląd konkurs dzikarzy no i wystawy
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: ...obsesyjna histeria Józefa w pewnym temacie.

Post autor: Józef »

Nie zgadzam się Aniu W. Też byłem takim "nie istniejącym" dopóki nie spotkałem wspaniałej osoby z hodowli Trzy Żywioły (to nie Ogary). Ale namawiać kogoś żeby brał udział w czymś co nie ma zasad byłoby nieporozumieniem. Jeśli nie normy FCI to co? "Polak na zagrodzie równy wojewodzie"? To ma kogoś przekonać???!!!!!

Dla mnie psów jest tyle ile jest zdrowych. A nie tyle ile jest zarejestrowanych. To jest zasadniczy błąd w myśleniu - ale to moje zdanie. Ale jest coraz lepiej bo skończyły się inwektywy, rozmawiamy:

1. Wyselekcjonować psy zdrowe do hodowli.
2. Namawiać inne zdrowe (właścicieli) żeby się przyłączyli (dzisiaj a po co mają się przyłączyć? :zdziw_4: )
3. Znaleźć formę dopuszczenia do hodowli psów zdrowych spoza listy zarejestrowanych (Wy się na tym znacie, ja amator nie będę się wymądrzał - jest KW, ale też widzę że jest duża podejrzliwość).
4. We współpracy z genetykami znaleźć drogę "dolewu" krwi - tylko mi rafkow nie pisz że promuję rosyjskie gończe bo mnie to już nie śmieszy wcale, każdy dowcip ma swój kres :evil:

A jak się gdzieś mylę, to chętnie się nawrócę, tylko że od tego kierunku i tak nie ma odwrotu, pytanie tylko "jak" to przeprowadzić, kto jest zainteresowany a kto nie.
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: ...obsesyjna histeria Józefa w pewnym temacie.

Post autor: Józef »

MagdaM pisze:Józef - zacznij od siebie - daj dobry przykład . Najpierw Wrocław tam prześwietlenia i certyfikat zdrowych oczu , w kwietniu Opole - testy,przegląd konkurs dzikarzy no i wystawy
A po co? Powiesz mi po co?
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Zablokowany