OGARY POSZŁY w ŁOWISKO

Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: OGARY POSZŁY w ŁOWISKO

Post autor: qzia »

Kości może nie :mysl_1: Za to miałam Kuby kalosze nr 41 (ja mam 37) i Kuby czapkę (w mojej jamniczek wygryzł ostatnio 2 dziury) :wow_3: . Po jeżynach było trochę trudno łazić. :wow_3: Najbardziej mnie śmieszyło jak myśliwi mówili o Ajszy: ten to taki spokojniejszy. Fiord ciągle jojczył na smyczy, a Ajsza tylko po swojemu ciągnęła jak parowóz.
No ja się nie spodziewałam wczoraj gości, więc mogłam w piżamie pochodzić. :jezyk:
Kasia
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: OGARY POSZŁY w ŁOWISKO

Post autor: ania N »

qzia pisze: Fiord ciągle jojczył na smyczy, a Ajsza tylko po swojemu ciągnęła jak parowóz.
Fakt - gamoń jest tak podniecony przed puszczeniem w miot, że nie może nawet chwile spokojnie usiedzieć, zresztą podobnie zachowuje się na konkursach np. przed wejściem do zagrody lub na ścieżkę tropową :niewka: bardzo trudno jest go w takich sytuacjach wyciszyć
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: OGARY POSZŁY w ŁOWISKO

Post autor: Aszemi »

Ania W pisze:ania N napisał(a):
4 kozy i 2 koźlaki

no proszę ...to i grzyby były :) Ach to ocieplenie klimatu ;)
Ty to masz poczucie humoru :D

Fajnie się czyta te Wasze relacje ;)
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
gryfna
Posty: 291
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 23:25
Gadu-Gadu: 0

Re: OGARY POSZŁY w ŁOWISKO

Post autor: gryfna »

ania N pisze:Fakt - gamoń jest tak podniecony przed puszczeniem w miot, że nie może nawet chwile spokojnie usiedzieć, zresztą podobnie zachowuje się na konkursach np. przed wejściem do zagrody lub na ścieżkę tropową :niewka: bardzo trudno jest go w takich sytuacjach wyciszyć
To tylko powód do radości, bo świadczy o wielkiej pasji!
Gryf też tak ma. Zanim go zwolnię, śpiewa błagalnie i wierci się jak szalony.
Ja go jeszcze podkręcam ;)
Ł-Bohun
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 28 paź 2010, 11:20

Re: OGARY POSZŁY w ŁOWISKO

Post autor: Ł-Bohun »

Tym razem Qzia i ja.
16 listopad woj. kujawsko-pomorskie.
na pokocie:
11 jeleni
30 danieli
5 dzików

Super zorganizowane polowanie. Pogoda dopisała, psy się sprawiły.
Ajsza, Rysio, zuzua - pełny szacun.
Psy dawały czadu ile wlazło. Qzia z rysiem doszli postrzałka byka jelenia :brawo_1: ,a
Bohun postrzałka byka Daniela.
Psy wystawily b.dużego dzika 124kg po wypatroszeniu- większy ode mnie :strach_4:
Exitus acta probat
http://www.myslistwozogary.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ; http://www.ogarowegranie.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
hodowla Ogarów Polskich - "Ogarowe Granie"
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: OGARY POSZŁY w ŁOWISKO

Post autor: ania N »

Brawo Bohun i Psia Cometa! :brawo_1: :silacz:

Fiorduś z kolei tydzień temu polował gościnnie w podlaskich kniejach (dolina Bugu) :silacz: Razem z kilkoma chłopakami GP, przeczesywał miot po miocie, aby pokazać tamtejszym myśliwym co warte są polskie psy myśliwskie i jak powinny pracować. A warte są dużo, bo jak się później okazało, takiego polowania jak z naszymi pieskami to u nich dawno nie było. Przeszło 25 lat! Efekt końcowy to 7 dzików i 4 lisy. A jak sprawdziłem na GPSie to Fiord podczas tego polowania zrobił ponad 30 km! :shock: :silacz:
Jeden z dziczków ważył 155 kg!

pozdrawiam i DB
Jacek :)
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Wigro
Posty: 1735
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 00:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: WA-WA

Re: OGARY POSZŁY w ŁOWISKO

Post autor: Wigro »

Gratulacje i zazdraszczania,
ja tylko na myszy ostatnio.
DB
Ogar dobry:Gęby długiej. Paznokci tępych. Zadu przestronnego, łakomy, zwajca.
Ł-Bohun
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 28 paź 2010, 11:20

Re: OGARY POSZŁY w ŁOWISKO

Post autor: Ł-Bohun »

Gratulacje dla Fiorda, kto widział go w miocie, to wie co z niego za "zakapior" :brawo_1:

Aha. 17tego z Quzią podkładaliśmy jeszcze w zachodnipomorskim.
strzelono tego dnia 9 dzików, a dzisiaj nie podkladaliśmy już, bo się okazało , że to dziadowskie koło i organizacyjne zero, więc nie ma o czym wiecej pisać.
Nawet nie zrobili pokotu dla zwierzyny po polowaniu. Więc z tego co wiem, to strzelili dzisiaj chyba tylko dwie kozy.
Żal mi tylko tych co byli wczoraj z nami w miocie.
Odyniaszek odbił od wataszki dzików , a Rychu za nim, i elegancko wystawił czarnuszka na flanke, natomiast Ajsza z Bohunem reszt dzików podgoniła na linie mysliwych, także w tym miocie padło 6 szt..
Dewizowcy i naganiacze po tym miocie w lekkim szokie :o

nie no.....!
Muszę to napisać, ale chcę wyrazić ekspresję i nic mi nie przychodzi innego do głowy.
Mam więc nadzieję, że Cenzura nie wywali tego wpisu.

Quzia ma zaj...ście polujące psy.
Z tymi psami się nie powstydzisz w miocie - na bank.
Naprawdę nie trzeba było nic tam gadać w kuluarach, że coś pies tam ...., bo coś tam.... etc.
Moja wypowiedź znajduje potwierdzenie w opiniach uczestników polowań, jest obiektywna i nie ma nic wspólnego z kolesiostwem i wzajemnym sobie "cukrowaniem"- zapewniam.
A Rycho to kozak.

W Okręgu Szczecińskim w rękach myśliwych jest już 7 OP :happy3:, a rok temu było 2.
Exitus acta probat
http://www.myslistwozogary.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ; http://www.ogarowegranie.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
hodowla Ogarów Polskich - "Ogarowe Granie"
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13066
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: OGARY POSZŁY w ŁOWISKO

Post autor: kasiawro »

Gratki dla ogarów aby im się wciąż tak owocnie i bezpiecznie polowało!!!

Zagaj dziś polował w Sudetach mioty mniejsze, ale górzyste. Teren Jeleniami stoi, taką ilość na raz widziałam tylko jak byłam na studiach i puszczałam cały orszak przez drogę było ich 42 wtedy :).
Dziś na pokocie 3 cielaki, 4 łanie, 5 czarnuchów.
Finowie dla których pędziliśmy nakręceni na dziki, zachwyceni pokotem i rejonem.
Mieli też odstrzał na jednego tryka i aż się bałam czy wiedzą jak ten muflon wygląda ;). Niestety muflony poszły bokiem Zagaj z kopovem trzymali je dość długo ale po za linią :(
Ruczaj polował na podobnym terenie jak my jakieś 10-12 km od nas, typowe polowanie pod muflony więc górki jeszcze bardziej strome niż nasze, a na pokocie 4 muflony :silacz: . Chłopak dobrze pracował, myśliwi zadowoleni z ogara w swoi kole.
Ł-Bohun pisze:
W Okręgu Szczecińskim w rękach myśliwych jest już 7 OP :happy3:, a rok temu było 2.
Ł-Bohun a możesz podać jakie to ogry u Was polują teraz?

Co do cenzury, to wielkie oko zawsze czuwa i jak trzeba to ingeruje ;)
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: OGARY POSZŁY w ŁOWISKO

Post autor: ania N »

Ale się działo :silacz: Super :happy3:
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ