Olfactusy i spółka

Awatar użytkownika
Ola i Dunaj
Posty: 2107
Rejestracja: czwartek 27 lis 2008, 11:13
Gadu-Gadu: 9495783
Lokalizacja: Młynki

Re: Olfactusy i spółka

Post autor: Ola i Dunaj »

O, jak miło ! Dunaszek z ciociami Bogną i Ulą, w towarzystwie Wilgi i Zuli, która siedzi w swojej budce :)
Utopista widzi raj,
realista widzi raj plus węża.
Helmut Walters
agag
Posty: 507
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:18

Re: Olfactusy i spółka

Post autor: agag »

Potwierdzam, Kuma jest nie do odróżnienia od Nokii :gleba: . Ale widać to wszystkie ptaszyska Hani tak mają: moja Mama ma 2 nimfy od Hani, Gabrysię i Benka. Mieszkają w pokoju mojego brata, gracza komputerowego i alergika, który wiosną często pokasłuje. Właśnie wczoraj Mama mi opowiadała jak kilka dni temu zastanawiała się dlaczego Marcin kaszle w pokoju skoro powinien byc teraz w pracy- 35 km od domu :gleba: . I dlaczego komputer zostawił wąłczony bo słyszy co chwilę odgłosy gry :gleba: . Oczywiście okazało się, że to Benek. Oprócz tego oboje z Gabi nauczyły się naśladować kury- papugi często są wystawiane na balkon od strony podwórka gdzie jest drób. Gwizdanie z domownikami to norma i jest na zawołanie :happy3: .
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Olfactusy i spółka

Post autor: Aszemi »

Hehe genialne :D dla takich odgłosów chyba nawet ja jestem w stanie przekonać się do ptaszyska w domu :jezyk_3:
Ostatnio jednego mijaliśmy w sklepie zoologicznym i co mu się nie powiedziało to powtarzał ale jak szczeknął po mnie to umarłam :gleba:
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
musia
Posty: 731
Rejestracja: sobota 14 lut 2009, 08:32
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Olfactusy i spółka

Post autor: musia »

No , Proszę....

Jestem do tyłu z Hanki papugami. Widzę Eclectusa ( a dokładnie ją). My bardziej z Andrzejem w stronę samca (czyli zielono - czerwony)

tu zapożyczona fotka
Załączniki
eclectus2m2.jpg
eclectus2m2.jpg (83.39 KiB) Przejrzano 858 razy
"Zagraj ma ton niemal basowy.Śpiewak trochę wyższy i spełnia rolę barytonu. Lutnia ma piękny matowy głos, a Nutka najcieniej i najwyżej ciągnie. Wszystkie tworzą chór.
To jest myśliwski śpiew, w którym dźwięczy cała psia radość życia "
Awatar użytkownika
musia
Posty: 731
Rejestracja: sobota 14 lut 2009, 08:32
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Olfactusy i spółka

Post autor: musia »

A sami dysponujemy Egonem (senegalką) - samcem.

SMS-y, piekarnik, wyłącznik mikrofalówki, zamykany na karabińczyk od smyczy, bo kłódeczkę już rozpracował.

A poniżej fotka gdy był jeszcze młodziutkim malcem, teraz kuperek od spodu jest soczyście żółty
Załączniki
PICT0002.jpg
PICT0002.jpg (55.85 KiB) Przejrzano 827 razy
egon.jpg
egon.jpg (50.78 KiB) Przejrzano 826 razy
A to fotka z jego pierwszych dni u nas. Wtedy jeszcze miał czarne oko.
A to fotka z jego pierwszych dni u nas. Wtedy jeszcze miał czarne oko.
malyegon.jpg (61.88 KiB) Przejrzano 823 razy
"Zagraj ma ton niemal basowy.Śpiewak trochę wyższy i spełnia rolę barytonu. Lutnia ma piękny matowy głos, a Nutka najcieniej i najwyżej ciągnie. Wszystkie tworzą chór.
To jest myśliwski śpiew, w którym dźwięczy cała psia radość życia "
Awatar użytkownika
AniaRe
Posty: 271
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2008, 08:33
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łubno
Kontakt:

Re: Olfactusy i spółka

Post autor: AniaRe »

musia pisze:No , Proszę....

Jestem do tyłu z Hanki papugami. Widzę Eclectusa ( a dokładnie ją). My bardziej z Andrzejem w stronę samca (czyli zielono - czerwony)
My mamy cały komplecik, ale tylko Granda wylazła-i dlatego ma fotki, Leon nie jest taki cwany, siedział grzecznie to i na fotki sie nie załapał. Ale sadze, ze Hania niedługo i jego uwieczni
Awatar użytkownika
Malgosiaczek_27
Posty: 1587
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:51

Re: Olfactusy i spółka

Post autor: Malgosiaczek_27 »

AniaRe pisze:
musia pisze:No , Proszę....

Jestem do tyłu z Hanki papugami. Widzę Eclectusa ( a dokładnie ją). My bardziej z Andrzejem w stronę samca (czyli zielono - czerwony)
My mamy cały komplecik, ale tylko Granda wylazła-i dlatego ma fotki, Leon nie jest taki cwany, siedział grzecznie to i na fotki sie nie załapał. Ale sadze, ze Hania niedługo i jego uwieczni
Aniu powinnyście cały ten swój zwierzyniec obfocić bo jest co oglądać ;) A zdjęcia Hani pierwsza klasa :) Więc czekamy na kolejne fotki :)
Obrazek

Czekolada uspokaja bardziej, niż kolor zielony ;)
Awatar użytkownika
musia
Posty: 731
Rejestracja: sobota 14 lut 2009, 08:32
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Olfactusy i spółka

Post autor: musia »

AniaRe pisze: My mamy cały komplecik, ale tylko Granda wylazła-i dlatego ma fotki, Leon nie jest taki cwany, siedział grzecznie to i na fotki sie nie załapał. Ale sadze, ze Hania niedługo i jego uwieczni
A skąd macie obie. ? Od jakiego hodowcy? No , na Eclectusa będę musiała trochę poczekać i uzbierać sumkę (3,5 tys).

Poza tym jest Egon (chowany do ręki) i jego partnerem w domu jest Andrzej , a Eclectus to jednak duuużżża papuga. Ale będzie. Dla mnie istnieją zielone , krótkoogoniaste (z wyłamaniem na pionę niebieskogłową) , ale ona też zielona krótkoogoniasta

http://birds.europe-ant.com/photos/pionus.htm" onclick="window.open(this.href);return false; (to moja ukochana fotka)

a poniżej piona (nie co mylący kolor głowy)
Załączniki
piona.jpg
piona.jpg (60.15 KiB) Przejrzano 774 razy
"Zagraj ma ton niemal basowy.Śpiewak trochę wyższy i spełnia rolę barytonu. Lutnia ma piękny matowy głos, a Nutka najcieniej i najwyżej ciągnie. Wszystkie tworzą chór.
To jest myśliwski śpiew, w którym dźwięczy cała psia radość życia "
Awatar użytkownika
AniaRe
Posty: 271
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2008, 08:33
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łubno
Kontakt:

Re: Olfactusy i spółka

Post autor: AniaRe »

musia pisze:
AniaRe pisze: My mamy cały komplecik, ale tylko Granda wylazła-i dlatego ma fotki, Leon nie jest taki cwany, siedział grzecznie to i na fotki sie nie załapał. Ale sadze, ze Hania niedługo i jego uwieczni
A skąd macie obie. ? Od jakiego hodowcy? No , na Eclectusa będę musiała trochę poczekać i uzbierać sumkę (3,5 tys).
Od Joanny Jeziorek "Kankan" Może nam się uda coś wyhodować.. za jakieś 5 lat...bo nasze młode są jeszcze
Awatar użytkownika
musia
Posty: 731
Rejestracja: sobota 14 lut 2009, 08:32
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Olfactusy i spółka

Post autor: musia »

No, też jesteśmy nakierowani na Joannę. Jeszcze z czasów mego pierwszego senegalka Falcona.

A może wcześniej przytrafi się piona.
"Zagraj ma ton niemal basowy.Śpiewak trochę wyższy i spełnia rolę barytonu. Lutnia ma piękny matowy głos, a Nutka najcieniej i najwyżej ciągnie. Wszystkie tworzą chór.
To jest myśliwski śpiew, w którym dźwięczy cała psia radość życia "
ODPOWIEDZ