Fiord (Flash) z Południowej Kniei

Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: Fiord (Flash) z Południowej Kniei

Post autor: Wilga »

Oj, nie dopisałam, że to 3 x dziennie po 3 tabletki urofuraginu 50 mg to ma być przez 4 dni.
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Fiord (Flash) z Południowej Kniei

Post autor: qzia »

A ja bym zrobiła badanie moczu ale jak już zaczęłaś dawać Furagin to po ptokach. :niewka:
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Fiord (Flash) z Południowej Kniei

Post autor: SARABANDA »

Badanie moczu w czasie cieczki jest zafałszowane przez wydzielinę z macicy, nie ma sensu.
Więc albo do mądrego weta albo sami podawajcie leki ludzkie. Ja Sarce podawałam "psi" UrinoDol - producent DOLFOS, mam wrażenie że fajnie działa. Co najwyżej można zrobić USG ale to bardziej żeby wykluczyć inne ewentualności.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Fiord (Flash) z Południowej Kniei

Post autor: qzia »

Wystarczy mieć trochę rozumu i wiedzieć że badanie jest podczas cieczki i wziąć to pod uwagę. :niewka: Można też pobrać mocz cewnikiem albo nakłuciem. ;)
Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: Fiord (Flash) z Południowej Kniei

Post autor: aganowaczek »

Moje suki sikają częściej ale podczas spacerów - wychodzą jak zwykle 2-3 razy dziennie i sikają po 2-3 razy. W domu nie posikują i nie znaczą.
Aniu - a mocz ma zwykłą konsystencję i kolor? Bystra pije normalnie czy więcej niż zwykle? A wydzielina/krew jest normalna czy śluzowata?
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Fiord (Flash) z Południowej Kniei

Post autor: ania N »

Dzisiaj nic się nie przydarzyło ale ja mało w domu byłam i nie bardzo ją mogłam obserwować. Na razie podajemy Furagin i zobaczymy, jak nas coś będzie dalej niepokoić to spróbujemy mocz złapać. Może ona rozbita tym wszystkim, nie wie co się dzieje - cieczka, psy w pobliżu ... , to przecież maluch jeszcze.

Wydzielina jasnoczerwona, nie widzę śluzu , dostaje teraz barf to zawsze i picia mniej. Ostatnio miała suchą a potem fakt że piła po niej dużo. Zresztą panowie też. :zly1:

Panowie baaardzo długo robią obchód podwórka wwąchując się w każdy ślad. Nie tak jak zwykle kółeczko i do domciu. ;)
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13068
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Fiord (Flash) z Południowej Kniei

Post autor: kasiawro »

ania N pisze: Panowie baaardzo długo robią obchód podwórka wwąchując się w każdy ślad. Nie tak jak zwykle kółeczko i do domciu. ;)
Znamy to oj znamy, taki powolny obchód z dodatkowym głoszeniem jeszcze jest jak kot przespaceruje się przez teren Zagaja.
Trzymamy kciuki za młodą, myślę że to infekcja zwykła.
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Fiord (Flash) z Południowej Kniei

Post autor: ania N »

Dzisiaj wzięliśmy Panów na smyczowy spacerek . Początkowo Fiord na widok Jurka chciał mu parę słów dobitnie powiedzieć :D ale po chwili emocje opadły i "spokojnie" spacerowaliśmy dalej.

Spokojnie do czasu - zachciało nam się na pola zboczyć a Ci jak nie zaczną grać - i tak z orkiestrą sobie dalej szliśmy. No nic ważne że poza domem zgodnie :D

Młoda w fazie płodnej - ok 4 dni pisaliście? ;)
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Fiord (Flash) z Południowej Kniei

Post autor: Ania W »

ania N pisze: Młoda w fazie płodnej - ok 4 dni pisaliście? ;)
A "około" to dla was tak od 3 do 7 dniu ? ;)
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Fiord (Flash) z Południowej Kniei

Post autor: ania N »

Się zobaczy :D .

U mojej Figi nigdy nie prowadziłam kalendarza a u Bystrej zapisuję. ;)
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ