Zaogarzona czyli co tam słychać w Psiej Comecie ;-)

Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Zaogarzona czyli co tam słychać w Psiej Comecie ;-)

Post autor: qzia »

Imionka dla dziewczynek będą polskie: Czantoria, Cubryna i Cergowa czyli mój ukochany Beskid Niski, Śląski i Tatry.
Dla chłopaków wybrałam szczyty Himalajów: Cho Oju, Chogori, Cholatse, Chomo Lonzo, Chamlang.
Cho Oju to czarny chłopak. Największy i najbardziej puchaty. Ulubieniec mojego męża. :niewka: :mrgreen:
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13066
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Zaogarzona czyli co tam słychać w Psiej Comecie ;-)

Post autor: kasiawro »

qzia pisze:
Dla chłopaków wybrałam szczyty Himalajów: Cho Oju, Chogori, Cholatse, Chomo Lonzo, Chamlang.
Cho Oju to czarny chłopak. Największy i najbardziej puchaty.
Cieszę się bardzo z Cho Oju. Mam nadzieję, że chłopak będzie tak przyjazny do ludzi jak ta góra do himalaistów :).
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Zaogarzona czyli co tam słychać w Psiej Comecie ;-)

Post autor: qzia »

kasiawro pisze: Cieszę się bardzo z Cho Oju. Mam nadzieję, że chłopak będzie tak przyjazny do ludzi jak ta góra do himalaistów :).
Oby był. :prosze_1: :prosze_1: Mam tylko 2 wybiegi i kolejny macho nie jest mi potrzebny. :mrgreen: :niewka:
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Zaogarzona czyli co tam słychać w Psiej Comecie ;-)

Post autor: qzia »

Nasze maluszki. Teraz od razu widać, które będą złote. Na początku wszystkie były całkiem czarne. :mrgreen:
mt1.JPG
mt1.JPG (56.25 KiB) Przejrzano 1171 razy
mt.JPG
mt.JPG (49.12 KiB) Przejrzano 1171 razy
Tak się zastanawiam nad jedną rzeczą. Moje MT mieszkają w domu w sypialni. Czasami mam wrażenie, że jest im zimno mimo, że w2 pokoju jest nie mniej niż 18 st. Widzę, że niektóre mamy ogarze są z maluchami w kojcach. Czy te dzieciaki nie zamarzają przy takiej pogodzie. MT ma już teraz, w wieku 1 miesiąca sporo futra. Na pewno więcej niż dorosły ogar. Jednak czasami zbijają się w kupkę aby się ogrzewać. :niewka: :niewka:
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 778
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Zaogarzona czyli co tam słychać w Psiej Comecie ;-)

Post autor: Eni »

Szczeniaki nie umieją regulować temperatury ciałka, dlatego się zbijają w kupkę czy tulą do matki, choć mają futro. Nawet latem, szczeniak pozostawiony sam, bez mamy czy rodzeństwa może ulec wychłodzeniu. Wiem, że bywają hodowle psów (owczarków niemieckich np.), gdzie dogrzewa się pieski, gdy matka wychodzi.
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Zaogarzona czyli co tam słychać w Psiej Comecie ;-)

Post autor: SARABANDA »

Ale fajne, proszę o więcej zdjęć
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
delia
Posty: 249
Rejestracja: niedziela 16 cze 2013, 23:40

Re: Zaogarzona czyli co tam słychać w Psiej Comecie ;-)

Post autor: delia »

Jakie fajne kluchunie :marzyc:
Teraz od razu widać, które będą złote. Na początku wszystkie były całkiem czarne
Chyba mam coś z oczami bo nie widzę złotych :niewka:
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Zaogarzona czyli co tam słychać w Psiej Comecie ;-)

Post autor: SARABANDA »

A ja widzę trzy złote łepetynki :happy3:
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Zaogarzona czyli co tam słychać w Psiej Comecie ;-)

Post autor: qzia »

Brawo Małgosiu. Są 3 złotki. Obaj złotowłosi panowie mają już domki. Sunia nadal wolna. Dwa chłopaki są takie czarne, że zastanawiam się czy wyjdzie im podpalanie. Fajne maluchy. Zaczynają już poznawać bacie Kasię, która przynosi żarcie. Apetyt mają taki, że po opróżnieniu własnej michy dopadają do michy Muffci. Zdaje się, że muszę im zwiększyć racje żywnościowe. :mysl_1: :mysl_1:
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Zaogarzona czyli co tam słychać w Psiej Comecie ;-)

Post autor: Ania W »

Ale misie! :D
qzia pisze:
Tak się zastanawiam nad jedną rzeczą. Moje MT mieszkają w domu w sypialni. Czasami mam wrażenie, że jest im zimno mimo, że w2 pokoju jest nie mniej niż 18 st. Widzę, że niektóre mamy ogarze są z maluchami w kojcach. Czy te dzieciaki nie zamarzają przy takiej pogodzie. MT ma już teraz, w wieku 1 miesiąca sporo futra. Na pewno więcej niż dorosły ogar. Jednak czasami zbijają się w kupkę aby się ogrzewać. :niewka: :niewka:
Gdyby masowo zamarzały to by rasa nie dotrwała do czasów obecnych - nie na darmo mówi się "zimno jak w psiarni" ;). Myślę, że jak urodzone na zewnątrz, dobra buda i słoma oraz ciepło suki to dają radę. Przy takich temperaturach jak teraz to raczej nie ma masowych zamarznięć.
ODPOWIEDZ