Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda i ich wspólna Jagna.

Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13068
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: kasiawro »

Pierwszy dzień rozpoczynający 13 rok życia Zagaja rozpoczął się chłopakowi tak:
Chyba Przystojniak się wkurzył, że tak cukierkowo się zrobiło na jego blogu (wszystko przez te kaczki ;)) i poszedł skoro świt do roboty :silacz: .
On chyba nie wie co to emerytura :cwaniak: :mysl_1: .
Załączniki
Zagaj 12.02.21.jpg
Zagaj 12.02.21.jpg (140.86 KiB) Przejrzano 1746 razy
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: Ania W »

rafkow pisze: poniedziałek 08 lut 2021, 19:08 Niby wyrwane z kontekstu ale urzekło mnie takie sformułowanie :)
kasiawro pisze: poniedziałek 08 lut 2021, 12:14 ...jakość dramat ale plusem jest to że jesteś...
:D :D :D
"Wyrwane z kontekstu" - ulubione stwierdzenie polityków obecnie ! :D Jak widać, wyrwać z kontekstu też trzeba umieć :)

Zagajkowi najlepszego! Łoza już go goni wiekowo, w terenie jednak Zagajek lepszy! ;)
Kaczkę to mu chyba Figo wdrukował dawno, dawno temu :D

Troszkę południa Polski z Wami zwiedziłam tą zimową porą ;)
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13068
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: kasiawro »

Ania W pisze: niedziela 14 lut 2021, 22:35
rafkow pisze: poniedziałek 08 lut 2021, 19:08 Niby wyrwane z kontekstu ale urzekło mnie takie sformułowanie :)
kasiawro pisze: poniedziałek 08 lut 2021, 12:14 ...jakość dramat ale plusem jest to że jesteś...
:D :D :D
"Wyrwane z kontekstu" - ulubione stwierdzenie polityków obecnie ! :D Jak widać, wyrwać z kontekstu też trzeba umieć :)
Proszę naszego forum w politykę nie mieszać, choć czasami sami mamy dość tych wariactw.
Ania W pisze: niedziela 14 lut 2021, 22:35 Zagajkowi najlepszego! Łoza już go goni wiekowo, w terenie jednak Zagajek lepszy! ;)
Kaczkę to mu chyba Figo wdrukował dawno, dawno temu :D

Troszkę południa Polski z Wami zwiedziłam tą zimową porą ;)
Dla Kozuchy również formy i zdrowia na jeszcze kolejne lata życzymy!!!
Kaczkę to mu Figo "wzmocnił" :D , ale kaczusie u nas od zawsze w domu, może nie zwracałaś uwagi na kaczki, bo to dość kontrowersyjne słowo w ostatnich latach ;)?.
Ania W pisze: niedziela 14 lut 2021, 22:35 Troszkę południa Polski z Wami zwiedziłam tą zimową porą ;)
Oj południe zachodnie, Beskid Śląski i Żywiecki masz w jednym paluszku - dzięki nam :mrgreen:
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13068
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: kasiawro »

Poranek środowy zaczął się fajną pracą Fatry :happy3: . Ścieżka 3 km. i jak zawsze natura pokazuje swoje prawa, a my staramy się zrobić wszystko aby było bezpiecznie dla każdego. To był postrzałek, który zostanie w pamięci :silacz: . Kilka takich mamy co zostały w głowie z każdym szczegółem i ten do tych się zalicza.
Załączniki
Fatra 02.2021.jpg
Awatar użytkownika
WOJAN OGARUSY
Posty: 215
Rejestracja: sobota 10 lis 2018, 21:51
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Iłża

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: WOJAN OGARUSY »

:silacz: Dzielna i śliczna sunia!
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: Ania W »

No to Fatra wysłała Zagajka na emeryturę ;) :silacz: Zasłużoną oczywiście.
Chociaż mam wrażenie, że dzik jednak budzi w niej lekkie obrzydzenie :cwaniak:
Awatar użytkownika
BACHMATsforanemroda
Posty: 1117
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 16:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Jeleń, Szczecinek
Kontakt:

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: BACHMATsforanemroda »

Ania W pisze: piątek 19 lut 2021, 19:17 No to Fatra wysłała Zagajka na emeryturę ;) :silacz: Zasłużoną oczywiście.
Chociaż mam wrażenie, że dzik jednak budzi w niej lekkie obrzydzenie :cwaniak:
tak wygląda :gleba: "nosz zrobiłam swoje po co każesz mi jeszcze na to coś patrzec" :gleba:
brawo :brawo_1:
hodowla znad Sarczego Brzegu
https://www.facebook.com/BACHMATsforanemroda/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13068
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: kasiawro »

Ania W pisze: piątek 19 lut 2021, 19:17 No to Fatra wysłała Zagajka na emeryturę ;) :silacz: Zasłużoną oczywiście.
Chociaż mam wrażenie, że dzik jednak budzi w niej lekkie obrzydzenie :cwaniak:
Emerytura, my jeszcze nie wiemy co to jest ;). Obrzydzenie to raczej nie, Tomo zabrał serduszko i tchawicę i ona patrzyła zdziwiona.
BACHMATsforanemroda pisze: niedziela 21 lut 2021, 19:20 tak wygląda :gleba: "nosz zrobiłam swoje po co każesz mi jeszcze na to coś patrzec" :gleba:
brawo :brawo_1:

Dzięki Kinga i Wojany!!!

A teraz taka mała ciekawostka o naszych okolicach:

"Równo 140 lat temu rozgorzała miłość ❤ ❤ ❤ Fritza i Berthy – założycieli wojsławickiego Arboretum. Poznali się daleko od swoich domów. Swoją przyszłą żonę, wówczas 20-letnią Berthę, Fritz zobaczył po raz pierwszy w szwajcarskim klasztorze franciszkanów w Davos-Prättigau, gdzie przebywał na kuracji. Wiemy, że był chorowitym młodzieńcem i lekarze zalecali mu częste pobyty w klimacie górskim.
To dla niej 25 czerwca 1880 r. kupił od Hansa Oswalda von Hohberg und Buchwald wojsławicki majątek (143,5 ha). Kilka dni po ślubie, który odbył się w domu panny młodej, w Dreźnie 27 marca 1881 r., nowożeńcy przybyli do Wojsławic i zamieszkali w starym, renesansowym dworze. Tu przyszło na świat czworo ich dzieci i tu razem tworzyli swoje arboretum.
W życiu Fritz okazał się marzycielem i poetą. Zamiłowanie do ogrodnictwa, rozbudzone w czasie leczniczych pobytów w alpejskich uzdrowiskach oraz podczas podróży do Anglii, Holandii i Włoch, mogło być kontynuowane tylko dzięki mądrej, twardo stąpającej po ziemi żonie, która nadzorowała działalność gospodarstwa rolnego.
Dzięki swojej ukochanej żonie mógł także spełnić swoje największe marzenie – tworzyć baśniowy park i pierwszą na Śląsku kolekcję różaneczników. Bertha (córka Hermanna Vorländera i Sophie, z d. Hansemann) niespodziewanie odziedziczyła 3 milionowy spadek. Okazało się, że była wnuczką założyciela Deutsche Bank, Davida Hansemanna."
Tekst opracowała Hanna Grzeszczak-Nowak
Kurcze, że też człowiek nie może być tylko marzycielem i poetą :marzyc: :marzyc: .
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13068
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: kasiawro »

Babciu nie jedź już proszę 😍.
Kurczę nie umiem dołączyć filmu jak dziewczyna była rozżalona naszym rozstaniem 😘. Oczywiście bardzo mnie zawsze wzrusza Mięty reakcja na nas 🥰. Tak było od zawsze w jej przypadku.
Przy okazji brat Migdał Niemczańskie Wzgórza na ostatniej focie z ostatniego weekendu.
Załączniki
Mięta Niemczańskie Wzgórza
Mięta Niemczańskie Wzgórza
04BB93D1-C510-40B6-935D-658DDD3184EF.jpeg
Migdał Niemczańskie Wzgórza
Migdał Niemczańskie Wzgórza
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13068
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: kasiawro »

:piwko: To teraz trochę wieści z wielkiego myśliwskiego świata:
Najlepsze dla psiarzy od: 19:33 minuty o psach myśliwskich 😉
https://urldefense.proofpoint.com/v2/ur ... GfWwT4w&e=

I wielki szacun za to co zostało powiedziane w odcinku: https://urldefense.proofpoint.com/v2/ur ... GfWwT4w&e=

Panie Tadeuszu 🤝👍
ODPOWIEDZ