Ogarze mądrości

Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Ogarze mądrości

Post autor: hania »

Asia_i_Bora pisze:irie oraz ZbyszekC widzieliście chociaż jak wygląda zagroda? I ta rzekoma klatka w której siedzą? Znam więcej przypadków poturbowań psa przez dziki na zagrodzie, niż odwrotnie. Jedyne co słyszałam, że pies posadził dzika za portki na zagrodzie to akurat był ogar, a dokładniej ogarzyca Łowna. Dzik najczęściej olewa psy.
Nie wdając się w dyskusje - ja znam i przypadki poturbowań psów przez dziki i dzików przez psy. Co nie zmienia faktu, że zagrody są potrzebne do szkolenia i częściowego sprawdzania psów a decydując się na hodowlę rasy użytkowej (nawet tylko według norm FCI) powinniśmy za tę użytkowość brać odpowiedzialność.
Grzmilas
Posty: 69
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 21:12

Re: Ogarze mądrości

Post autor: Grzmilas »

Hejka.
Polujac 20 lat - nie widziałem takiej pracy - jaką pokazuje ogar.
GP są mi bardzo bliskie.
Ale................
To co robi Ogar - bardzo trudno opisać.
Pasja, temerament olbrzymi.
Z życia:
Jedno z ostatnich polowań.
Koło Łowieckie Jeleń Dębno.
Padło 15 dzików - w tym 7-8 ząbkami zatrzytrzymał Ogar.
PS
Na wielu polowaniach spotkałem się z różnymi myśliwymi, z wieloma właścicielami chamionów pracy i bardzo trudno było im szczerze opowiedzieć(np. na forum) o pracy ogara - a szkoda:(
I tu myśle o łowieckim.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 24 maja 2010, 18:09 przez Grzmilas, łącznie zmieniany 1 raz.
Grzmilas
Posty: 69
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 21:12

Re: Ogarze mądrości

Post autor: Grzmilas »

Było im trudno opowiedzieć o pracy OGARA - bo wali championów na Łeb!!!!
Grzmilas
Posty: 69
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 21:12

Re: Ogarze mądrości

Post autor: Grzmilas »

Berdysz - jeśli chodzi o układanie Ogara?
To nie musisz Go układać - albo ma gon - albo go nie ma.
A w praniu wszystko wyjdzie;) - czyli na polowaniu!!!
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Ogarze mądrości

Post autor: Aszemi »

Hej Grzymilas :piwko: a już myślałam że wsiąkłeś na dobre.
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Grzmilas
Posty: 69
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 21:12

Re: Ogarze mądrości

Post autor: Grzmilas »

Aszemi :happy3: - może w końcu;)
Napiszę bardziej dosadnie.
Albo lepiej nie;)
Zresztą wielokrotnie już pisałem.
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Ogarze mądrości

Post autor: miszakai »

KOiGP pisze:Proponuję w tym temacie opisywać spostrzeżenia, uwagi, porady jak w szybki sposób z kanapowca zrobimy psa użytkowego.
Ja chcesz szybko to zajrzyj na bloga Cygi...Wrzucić psa do dołu ze szkłem i rany cięte i kłute od szabli gotowe :? ;)
A tak z przemysleń...Chyba nie ma sensu licytować się, czy ktoś umniejsza zasługi ogarów w łowiskach czy nie - myślę, że jeśli juz to ich się nie docenia bo na pewno sporo potrafią. Ale tak jak napisała Hania w wątku o dzikarzach i tropowcach jest też prawdą, że ogar to nie gończy polski i.in. wymienione rasy. Jestem laikiem w tej kwestii ale wydaje mi się, że dzikarz musi mieć dużą pasję łowiecką...Ja u jamnika Kuby - lat 12 - widziałam większą pasję niż u Cygara...Na hasło kot pies zrywał się i wypatrywał, oszczekiwał...Cygaro tropił podobno bardzo dobrze ale gonienie dzika?...Na pewno są ogary w tym dobre, na pewno da się.. ale z pełną świadomością jakie są ogary i właśnie przez wzgląd na tradycję i celowe wybranie tej rasy a nie dlatego, że rwie się do dzika jak wściekły...bo tak jest rzadko. Cyga w porównaniu do Cygaro jest jak gończy. Wypatruje i goni ptactwo; chce upolować gryzonie; jej plany są jasne. Napięta, wyprężona, niucha, szuka, bardzo szybko się porusza...Ale nie wiem czy nie jest ona w mniejszości jeśli chodzi o dzisiejsze typy ogara...I na pewno trudniej ją ułożyć i nie wiem czy to, że działa czasem wcześniej niz pomysli jest dobre...Myślę, że mysliwemu by się spodobała ale jak już tu wspominano... po rodzicach polujących nie zawsze trafia się pies z pasją...Prawdopodobieństwo, że tą pasję bez pudła odnajdzie mysliwy w innej rasie jest spora...
Obrazek
ODPOWIEDZ