Baza rodowodów reproduktorów i suk w wieku reprodukcyjnym

Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Baza rodowodów reproduktorów i suk w wieku reprodukcyjnym

Post autor: Józef »

1. MłCHPL
2. CHPL
*czy kolejne tytuły (który?) niosą dalsze informacje o rozwoju psa w kierunku reprodukcji?
3. najwyższy dyplom użytkowości
4. czy poluje (polował) „regularnie” (pojęcie względne do doprecyzowania)
5. inna praca (dogoterapia np - coś jeszcze?)
6. „choroby” mogące podlegać dziedziczeniu (entropia, dysplazja, cęgi - coś jeszcze?) - temat trudny, ale we wcześniejszych pokoleniach pewnie występujący - wszak to rasa odtwarzana

Hasła na razie otwarte, niedoprecyzowane. Takie dodatkowe informacje widziałbym w tym zestawieniu. Wszystkiego się zapisać nie da. Merytoryczny komentarz mile widziany, siedzę i myślę nad pierwszym drzewkiem. Pozdrawiam.
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Awatar użytkownika
MagdaM
Posty: 73
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 18:21

Re: Baza rodowodów reproduktorów i suk w wieku reprodukcyjnym

Post autor: MagdaM »

Fajnie ,że chce Ci się złożyć to w jednym miejscu - ale odnośnie rodowodów to wszystko jest w bazie kontynuowanej przez Sławka - posiłkując się księgą miotów - każdy rodowód można sobie odtworzyć do tzw pierwszych kresowiaków - wystarczy kartka papieru i 15 minut .Ja wolałabym informacje o reproduktorach i sukach hodowlanych typu - wynik prześwietlenia w kierunku dysplazji , certyfikat unijny zdrowych oczu ,dyplom z konkursów .
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: Baza rodowodów reproduktorów i suk w wieku reprodukcyjnym

Post autor: dorob62 »

certyfikat unijny zdrowych oczu
A co to takiego jeśli można spytać?
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Awatar użytkownika
MagdaM
Posty: 73
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 18:21

Re: Baza rodowodów reproduktorów i suk w wieku reprodukcyjnym

Post autor: MagdaM »

Ważny jest tylko rok , koszt ok.150-180 zł , wydawany jest tylko przez uprawnionych 3 weterynarzy w Polsce ,Warszawa dr Garncarz ( ma stronę internetową ,wykonuje też badania wyjazdowe) we Wrocławiu dr Kiełbowicz i w Lublinie - ale nie pamiętam nazwiska bo tam nie po drodze. Badanie pod kątem wszelkich schorzeń oczu ( 10 pkt) włącznie z entropium,dwurzędowością rzęs
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: Baza rodowodów reproduktorów i suk w wieku reprodukcyjnym

Post autor: dorob62 »

MagdaM
Magda, jestem chyba upierdliwa.. ale po co takie zaświadczenie????? To chyba głupie pytanie?Czy tylko dla właściciela by wiedzial????
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Awatar użytkownika
MagdaM
Posty: 73
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 18:21

Re: Baza rodowodów reproduktorów i suk w wieku reprodukcyjnym

Post autor: MagdaM »

Aby wiedzieć ,że pies którym chce pokryć czy suka po której chcę szczeniaka ma i miał zdrowe oczy . Ja nie wykryję - tak jak aparatura okulistyczna - dobrze przeprowadzonej operacji powiek .Wolałabym się opierać na badaniach a nie na poczcie pantoflowej.
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: Baza rodowodów reproduktorów i suk w wieku reprodukcyjnym

Post autor: dorob62 »

MagdaM
Rozumiem.. święta racja... jak dla mnie....ale jak to co piszesz ma się do tego co tu pisane było że nie ma znaczenia czy pies szyty czy nie??? Bo ja już głupia jestem...... Jak pisałam że do krycia powinno się używać psów i suk zdrowych (nie szytych) to czytałam że nie ma to znaczenia???? Możesz mi to wytłumaczyć????
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Awatar użytkownika
MagdaM
Posty: 73
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 18:21

Re: Baza rodowodów reproduktorów i suk w wieku reprodukcyjnym

Post autor: MagdaM »

"szytą" entropię też się dziedziczy .Każdy hodowca odpowiada za swoje pomysły - przede wszystkim - przed nabywcami szczeniąt .Trzeba szukać mniejszego zła .
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Baza rodowodów reproduktorów i suk w wieku reprodukcyjnym

Post autor: Józef »

MagdaM pisze:Fajnie ,że chce Ci się złożyć to w jednym miejscu - ale odnośnie rodowodów to wszystko jest w bazie kontynuowanej przez Sławka
Ok. Jeszcze spoziernę. Linki które dostałem pokazały że jest dużo, ale szybkich odpowiedzi to tam nie ma. Mnie osobiście interesuje forma szybkiej informacji na temat rodowodu: jakie psy, czy zdrowe(to najtrudniejszy temat), czy i jak wykorzystywane użytkowo, czy i jak oceniane na wystawach. Być może wszystko jest, tylko gdzie jest w jednym miejscu? Bo ja to robię przede wszystkim dla siebie, a efekt jak będzie zainteresowanie udostępnie gdzie będzie chęć. Może komplet będę miał za 5 lat...Ale jestem przy nadziei ze tyle pożyję :)
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Awatar użytkownika
MagdaM
Posty: 73
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 18:21

Re: Baza rodowodów reproduktorów i suk w wieku reprodukcyjnym

Post autor: MagdaM »

nikt nie mówi że będzie szybko i łatwo , życzę wytrwałości - tylko za pięć lat to tylko Kusy i trochę młodzieży nie będą weteranami
ODPOWIEDZ