W Radomiu,gończy włoski teraz u AniN MA DOM:)

Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: W Radomiu, pies w typie ogara, teraz u AniN :)

Post autor: ZbyszekC »

Siad nie wiem. Siadać - sedersi.
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13066
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: W Radomiu, pies w typie ogara, teraz u AniN :)

Post autor: kasiawro »

Chciałam jeszcze napisać, że jak na psa gończego wcale nie jest taki chudy. Tak jak hucuł napisał 5-7 dni normalnego karmienia i wszystko wraca do normy.
On też musi być smukły jak na gończego włoskiego przystało :tia: bo one w pochodzeniu swoim charty mają ;).
Ostatnio zmieniony środa 23 lis 2011, 20:54 przez kasiawro, łącznie zmieniany 1 raz.
beata
Posty: 15
Rejestracja: środa 20 sty 2010, 23:12

Re: W Radomiu, pies w typie ogara, teraz u AniN :)

Post autor: beata »

wyguglałam: seduto
Awatar użytkownika
EiMI
Posty: 2870
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Serby

Re: W Radomiu, pies w typie ogara, teraz u AniN :)

Post autor: EiMI »

ania N pisze:
adamanna pisze:A ja coś czuje że Ania z Jackiem właśnie dorobili się kolejnego psa :happy3: :happy3:
Wy tu się coś za bardzo wczuwajcie. :jezyk:
[...]
To bardzo miły pies ale będzie wymagał trochę pracy od przyszłego właściciela. :jezyk:

ps. Jutro czeka nas kąpiel - dłużej tych zapachów nie zniosę. :D
Na razie dobrnęłam dotąd, ale pięć razy oglądałam każde zdjęcie :D
Mamy gdzieś (!) książkę, w której jest zdjęcie całej masy gończych włoskich... Wgapialiśmy się kiedyś w nie zastanawiając się jak niewiele niby się różni (na pierwszy rzut oka na małym obrazku), a jednak.... ogar ładniejszy :D Takie mamy zacięcie do patriotyzmu lokalnego :gleba: ale bardzo dokładnie obejrzeliśmy przy okazji tych włoskich krewniaków :mrgreen:
I nasz Jura na zdjęciach Ani ma faktycznie bardziej z włoska się prezentuje :D

W kwestii wyczuwania, jak tak czytam, jak Ania ładnie i ciepło o nim pisze... to też czuję takie lekkie mrowienie... i jak nic coś kwitnie :twisted:

Kąpiel... magiczne słowo :gleba: Koniecznie opisz akcję, a najlepiej nagraj film :lol: Pamiętam tę woń świeżo przywiezionej Etny :fiufiu: :fiufiu: :fiufiu:

PS. Co do komend po włosku, mogę napisać do koleżanki, która ma męża rodowitego Włocha :P

edit Dwóch postów nie doczytałam :D Ale wyczytałam celną uwagę, jak wiele zależy od zdjęcia. To niesamowite. Na tym pierwszym zdjęciu zupełnie inny pies... szersza głowa, większe bardziej wyłupiaste oczy, krótsze łapy...
Myślę, że pierwsze zdjęcie zostało zrobione szerokokątnym "głupim jasiem" albo normalnym aparatem (żeby nikogo nie urazić) z krótkim (szerokokątnym) obiektywem. I stąd te przekłamanie.
Mądry Polak po fakcie ;) ...
Ostatnio zmieniony środa 23 lis 2011, 21:43 przez EiMI, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: W Radomiu, pies w typie ogara, teraz u AniN :)

Post autor: ZbyszekC »

kasiawro pisze:Tyle dobrze, że włosi w ostatnich latach mocno pracują nad odtworzeniem rasy.
Ciekawe czy nie chcą do tego wykorzystać ogara. Chyba jeden w tym roku tam powędrował :mysl_1:
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
bea100

Re: W Radomiu, pies w typie ogara, teraz u AniN :)

Post autor: bea100 »

A wyobraź sobie, do mnie też się Włosi swego czasu dobijali, chciali wykupić cały miot, wydaje się na handel, świetnie płacili ale rzecz jasna nie puściłam tam szczeniaków i jeszcze rozesłałam dane po znajomych hodowcach, co mieli lub się spodziewali, z ostrzeżeniem .
Awatar użytkownika
Wigro
Posty: 1735
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 00:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: WA-WA

Re: W Radomiu, pies w typie ogara, teraz u AniN :)

Post autor: Wigro »

Fiordzik się spisałeś, i nie zeżarłeś burka, dzieki.
Poszukajcie tych chipów, pomalutku, myślę że nie będzie, szkoda że KW mu będzie ciężko zrobić.
A jak ktoś siedzi w kącie i z nas ryje, kij mu w oko, fajnie być z ogarkowa!
Liczą się sprawy szybko załatwione.
Pozdrawiam bardzo sedecznie
Ogar dobry:Gęby długiej. Paznokci tępych. Zadu przestronnego, łakomy, zwajca.
Awatar użytkownika
EiMI
Posty: 2870
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Serby

Re: W Radomiu, pies w typie ogara, teraz u AniN :)

Post autor: EiMI »

http://www.szarik.pl/rasa-264-gonczy-wloski.html

Napisali tam, że gończe włoskie bardzo źle tolerują koty :D Ania, uważaj, bo najlepszą obroną jest podobno ataki i jak się Fiona dowie, może być kłopot... ;)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kasianiolek
Posty: 831
Rejestracja: środa 16 wrz 2009, 21:50

Re: W Radomiu, pies w typie ogara, teraz u AniN :)

Post autor: kasianiolek »

AniuN, gratulacje za udaną akcję :silacz:
Kasia, Huba i Huzar
Hodowla Ogarów Polskich z Zatrzebia
http://www.hodowlaogara.pl/
bea100

Re: W Radomiu, pies w typie ogara, teraz u AniN :)

Post autor: bea100 »

Czy szwajcarski czy włoski- dla mnie to piękny gończy- tak czy siak :aniol:
No i jeszcze czytam, że taki fajny... :marzyc_2:

Ale i tak najważniejsze, że Jurij poza schronem i wielki mój szacunek w tym miejscu dla AniN :szacun_1:

AniuN, czy on reaguje na imię Jurij wogóle?
Zablokowany