Myslistwo z Ogary

Ł-Bohun
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 28 paź 2010, 11:20

Re: Myslistwo z Ogary

Post autor: Ł-Bohun »

Ze swojej strony chciałem serdecznie podziękować Wszystkim Przewodnikom Zlotu.
Naprawdę , Wy i Wasze Psy pokazały duża Klasę ,w tym wytrwałość, doświadczenie , a te mniej doświadczone wykazy ogromną chęć jego zdobycia i dorównania do najlepszych. Atmosfera zlotu może imponować i być godną naśladowania oraz kontynuacji. Jeszcze raz Wam serdecznie dziękuję , że mnie i moich partnerów nie zawiedliście......

Pewne jest to , że dla psów biorących udział w tym zlocie , nie ma różnicy, czy pracują w górach , na nizinach, czy w dużych , czy też w małych miotach. Ponadto, dowiodły, że nie stanowią dla nich żadnych problemów warunki pogodowe , czy też same kryteria danego polowania (bagna , lasy etc). W końcu nie robi im różnicy , czy jest ich w miocie 2 czy też 15, bo koncentrują się na misji jaką mają do wypełnienia i tylko na niej , - porostu pracują i robią to z pasją,

Jednak przede wszystkim chciałem podziękować serdecznie Kołu Łowickiemu "Żubr "w Szczecinie za wspólorganizację tego polowania. Na pewno jeszcze będzie okazja nie raz o tym powiedzieć czy też napisać. [/b]Pewne jest też, że gdyby właśnie nie to Kolo Łowieckie, nie jego odzew na nasz apel , to zlot nie doszedł by do skutku. To wydarzenie, to polowanie , położyło zdrowe podwaliny /fundament pod przywrócenie godności naszej rodzimej rasie- jako niestrudzonej i zawsze chętnej i gotowej do wyzwań , które kreuje potrzeba również i współczesnego polowania.

Niezapominajmy, że prawdziwa praca zaczyna się dopiero teraz.
Nie jest wstydem kiedy pies pracuje źle lub wcale, wstydem jest to, że się nic z tym nie robi....
Tym , ktorym jednak by chcieli, a nie nabrali do konca przekonania , polecamy się na przyszlość - znajdziecie nas na http://www.myslistwozogary.pl" onclick="window.open(this.href);return false;


Exitus acta probat – wynik określa czyny


Korzystając z Okazji , życzę Wszystkim , Wszystkiego Najlepszego w Nadchodzące Świeta i Nowym Roku.

Z myśliwskim pozdrowieniem
Darz Bor

Przewodnik OP Ł-bohuna z Jaśminowej Ulicy
Exitus acta probat
http://www.myslistwozogary.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ; http://www.ogarowegranie.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
hodowla Ogarów Polskich - "Ogarowe Granie"
szlachcianka

Re: Myslistwo z Ogary

Post autor: szlachcianka »

My tez pochwalimy sie troszke jak dostaniemy zdjecia :prosze_1: Szczegolne pozdrowienia dla Panciostwa od Fiorda :hi_1:
Awatar użytkownika
milysliwy
Posty: 203
Rejestracja: wtorek 01 lut 2011, 13:03
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kowalowice k. Namysłowa/Opolskie

Re: Myslistwo z Ogary

Post autor: milysliwy »

myszak pisze:Ja nie wiem dlaczego jeszcze nikt nie pochwalił się uczestnictwem w takim wydarzeniu. gratuluje i pozdrawiam. Darz Bór! :silacz:
http://media.lowiecki.pl/zdjecia/opis.php?p=23238


myszak- jesteś za szybki :) nikt jeszcze nie zdążył dojechać do domu po zlocie.
Miałem troszkę czasu w pociągu i zamieściłem kilka zdjęć Ani od Fiorda,
która najwytrwalej z nas pstrykała zdjęcia i tworzyła filmiki w taką pogodę :szacun_1:
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Myslistwo z Ogary

Post autor: ania N »

Hej.
Przede wszystkim należą się tutaj podziękowania dla Jarka który tak uparcie dążył zrealizowania swojej wizji ogarów w miocie że ruszyliśmy to i owo i stawiliśmy się karnie na zbiórce. ;)

Jarek dzięki - było super. :piwko:
Przede wszystkim parę słów o składzie orkiestry- wystąpili:
Ł - Bohun z Jasminowej Ulicy
Marcel Olfactus
Puszkar z Huculskiej Łąki
Wigro Poszły w Las
Cięta z Beskidzkich Wysp
Ajsza z Nadsańskich Łazów
Rysiek Psia Cometa
Fiord z Południowej Kniei

Obaw było oczywiście wiele, wszystko się przecież mogło zdarzyć , zwłaszcza, że puszczaliśmy w miot psy które się nie znały. :prosze_1:
Wieczór przed polowaniem:
DSCF2338.JPG
DSCF2338.JPG (118.06 KiB) Przejrzano 1158 razy
Nie wypaliła nam pogoda - strugi deszczu padały nieprzerwanie, przemokliśmy doszczętnie. :? Ale jak to czasem bywa coś musi pójść źle żeby pozostałe rzeczy się udały. ;)
Zbiórka:
DSCF2361.JPG
DSCF2361.JPG (126.16 KiB) Przejrzano 1162 razy
Jarek stwierdził że denerwował się od kilku dni aż do 30 sekundy puszczenia psów w miot. Ogry od razu ruszyły i zagrały. W pierwszym miocie były głównie jelenie, w drugim dziki w trzecim też jelenie.
Przed wejściem w pierwszy miot:
DSCF2374.JPG
DSCF2374.JPG (129.34 KiB) Przejrzano 1159 razy
Co się działo w miotach? - w pierwszym w ogóle się nie widzieliśmy, tylko ogry gdzieś grały, z lewej z prawej, z przodu - tu strzał, tam strzał, czasem jakiś ogar przemknie ...

W drugim miocie psy ruszyły dziki, słychać było że gdzieś je prowadziły ale jak zwykle akcję tylko słychać obok mnie. :zly1: A my się przedzieraliśmy przez bardzo trudny teren zakończony skakaniem z kępy na kępę. Widok po wyjściu z miotu :
DSCF2392.JPG
DSCF2392.JPG (137.2 KiB) Przejrzano 1161 razy
Trzeci miot łatwiejszy - piękny las, na naszej flance kozy i zając, po drugiej stronie jelenie.

Przez straszny deszcz wszyscy którzy mieli lepsze aparaty bali się je wyciągać. Próbowałam trochę robić moim ale dużo jest niewyraźnych zdjęć , obiektyw parował, krople się osadzały. zamiast grania ogarów nagrywały mi się bębniące krople deszczu. Ale co tam.

Ważne że myśliwi byli zadowoleni, mówili jak im psy adrenalinę podnosiły, cieszyli się z pokotu. Tak więc mam nadzieję że plamy nie daliśmy. :uff:

Pokot:
DSCF2410.JPG
DSCF2410.JPG (124.38 KiB) Przejrzano 1161 razy
Jutro postaram się jeszcze coś wkleić. ;)
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Myslistwo z Ogary

Post autor: Ania W »

Postaraj się , postaraj :prosze_1:
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Myslistwo z Ogary

Post autor: qzia »

Przy ustrzelonym dziku mój dzielny Rysio warczący na Marcela. :silacz: No bo to jego dzik. :mrgreen: Rozwija mi się chłopak myśliwsko, że hej. :piwko:
Pozdrawiam Kasia
beata
Posty: 15
Rejestracja: środa 20 sty 2010, 23:12

Re: Myslistwo z Ogary

Post autor: beata »

I do tego Ajsza warcząca na biedaka przy jeleniu:). Ale Marcel w końcu dostał swoją szansę sam na sam z martwym dzikiem i nawet (po "lekkim" dopingu) zdecydował się go oszczekać :)
A to moje jedyne niestety zdjęcie:
Marcel i dzik:
Załączniki
DSCN0421.jpg
DSCN0421.jpg (164.98 KiB) Przejrzano 1006 razy
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Myslistwo z Ogary

Post autor: Aszemi »

Faza tyle ogarów na jednym polowaniu :silacz:
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Myslistwo z Ogary

Post autor: ania N »

Jeszcze parę zdjęć. ;)
DSCF2368.JPG
DSCF2368.JPG (126.82 KiB) Przejrzano 910 razy
DSCF2367.JPG
DSCF2367.JPG (126.07 KiB) Przejrzano 911 razy
Puszkar
DSCF2356.JPG
DSCF2356.JPG (117.15 KiB) Przejrzano 908 razy
DSCF2353.JPG
DSCF2353.JPG (125.05 KiB) Przejrzano 908 razy
Ł-Bohun
DSCF2350.JPG
DSCF2350.JPG (85.52 KiB) Przejrzano 907 razy
Marcel
DSCF2343.JPG
DSCF2343.JPG (124.33 KiB) Przejrzano 903 razy
DSCF2398.JPG
DSCF2398.JPG (124.18 KiB) Przejrzano 908 razy
Fiord
DSCF2381.JPG
DSCF2381.JPG (130.03 KiB) Przejrzano 907 razy
Wigro
DSCF2380.JPG
DSCF2380.JPG (133.19 KiB) Przejrzano 907 razy
przed wejściem w drugi miot
DSCF2378.JPG
DSCF2378.JPG (118.12 KiB) Przejrzano 904 razy
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
endo
Posty: 2197
Rejestracja: piątek 01 paź 2010, 19:21
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kielce/MarzyszII

Re: Myslistwo z Ogary

Post autor: endo »

Wspaniała przygoda :zgoda:
Obrazek
ODPOWIEDZ