Reproduktor polujący pilnie poszukiwany!

bea100

Re: Reproduktor polujący pilnie poszukiwany!

Post autor: bea100 »

bea100 pisze:Gryfna. Jedno proste pytanko. Nie powinno Ci sprawić kłopotu. Czy ta suka ma w rodowodzie pieczęć "suka hodowlana" ?
Nie poprosiłam o żadne dane. Zadałam proste pytanie. Nie doczekałam się odpowiedzi. Może jak się sama zacytuję i jeszcze raz spytam to się doczekam :zdziw_4:
I tyle. Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13066
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Reproduktor polujący pilnie poszukiwany!

Post autor: kasiawro »

gryfna pisze: Wasze insynuacje, że poszukujemy psa do lewego krycia są conajmniej nie na miejscu. Nie prosiłam o analizę rodowodów, ani doradztwo hodowlane, lecz o kilka imion lub namiarów na reproduktora polującego.
Co najmniej nie na miejscu jest to, że Ty Gryfno traktujesz nas jak dzieci (nie napiszę nie ładnie choć mi się nasuwa pewne słowo).
Nie rozumiem dlaczego nie odpowiesz na zasadnicze pytanie Beaty. Tym bardziej nie rozumiem właścicieli psa po co robić tajemnicę skoro nic złego nie robią???
Jeśli chodzi o Musię to wiem, że nie pozwoliłaby na takie "lewe krycie" i chwała jej za to!!!!
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Reproduktor polujący pilnie poszukiwany!

Post autor: Ania W »

Tia...to jest to co lubię najbardziej zaraz po "spiskowej teorii dziejów".
Wiem...ale nie powiem ;)
Bardzo "lubię" też szukanie reproduktora z listą wymagań na wczoraj do suki, o której tak naprawdę nic nie wiadomo( to z resztą nie jest pierwszy przypadek).
Ja wychodzę z założenia, że jeżeli ktoś poważnie podchodzi do sprawy to szuka sam...no ale chyba wchodzę na pole doradztwa ;)
To dorzucam jeszcze Jota.
Awatar użytkownika
carmen
Posty: 763
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 09:18
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: koło Żywca

Re: Reproduktor polujący pilnie poszukiwany!

Post autor: carmen »

to ja już w ogole nie wiem o co w tym ogłoszeniu chodzi... niby chodzi, a o nic nie chodzi? :mysl_1:
Określ swoją wizję przyszłości. Zastanów się jaka jest jej cena? Postanów, że ją zapłacisz...
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Reproduktor polujący pilnie poszukiwany!

Post autor: Józef »

gryfna pisze:że poszukujemy psa do lewego krycia są conajmniej nie na miejscu.
Chciałbym tylko przypomnieć że LEWYM KRYCIEM jest także użycie w celach hodowlanych psa chorego - ze szczególnym wskazaniem w przypadku Ogara Polskiego na entropię. Niepokoi mnie że suczka się nie ujawnia. Czy suczka z entropium? Mam szczerą nadzieję że nie...
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
bea100

Re: Reproduktor polujący pilnie poszukiwany!

Post autor: bea100 »

Józef pisze:Chciałbym tylko przypomnieć że LEWYM KRYCIEM jest także użycie w celach hodowlanych psa chorego - ze szczególnym wskazaniem w przypadku Ogara Polskiego na entropię. Niepokoi mnie że suczka się nie ujawnia. Czy suczka z entropium? Mam szczerą nadzieję że nie...
Nic z tego :gleba: . Myślę, że nikt się tu nie da nabrać na taki LEWY TEKST.
Awatar użytkownika
rafkow
Posty: 797
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 10:35
Gadu-Gadu: 34201
Lokalizacja: My som stela
Kontakt:

Re: Reproduktor polujący pilnie poszukiwany!

Post autor: rafkow »

Józef pisze:Chciałbym tylko przypomnieć że LEWYM KRYCIEM jest także użycie w celach hodowlanych psa chorego - ze szczególnym wskazaniem w przypadku Ogara Polskiego na entropię. Niepokoi mnie że suczka się nie ujawnia. Czy suczka z entropium? Mam szczerą nadzieję że nie...
A ja myślałem, że nie było Ciebie tyle czasu, bo poszedłeś po rozum do głowy... :fiufiu:
Pozdrawiamy !!!
Maczkowy blog
Awatar użytkownika
Danuta
Posty: 2304
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 14:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Dębica

Re: Reproduktor polujący pilnie poszukiwany!

Post autor: Danuta »

buahahahaha! :gleba:
Danuta i Lokis

ObrazekObrazek
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Reproduktor polujący pilnie poszukiwany!

Post autor: Józef »

rafkow pisze:A ja myślałem, że nie było Ciebie tyle czasu, bo poszedłeś po rozum do głowy... :fiufiu:
Nic się nie martw :) . Prawnicy pracują.
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Awatar użytkownika
musia
Posty: 731
Rejestracja: sobota 14 lut 2009, 08:32
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Reproduktor polujący pilnie poszukiwany!

Post autor: musia »

Ponieważ Danusia wypisała listę psów użytkowych - czyli mających certyfikat , będących na konkursach, a że tak się złożyło - potrzeba ogara polującego oczywiście z uprawnieniami ( i to nie na teraz, zaraz) poprosiłam Monikę o zapytanie tutaj . Bo zadałam sobie pytanie , które z nich polują. Nie rejestrowałam się wtedy jeszcze. Ponieważ jednak wyszły niedomówienia - wyjaśniam:

Ok. cytuję siebie z łowieckiego:

Pracuję w sekcji gończych oddziału katowickiego. Przychodzi myśliwy , który szuka psa reproduktora z uprawnieniami hodowlanymi. Polującego . Bo sam ma sukę hodowlaną polującą.

Za miesiąc, pól roku , rok, czy 2 lata przyjdzie następny, który też będzie szukał suki polującej.

I jestem w kropce. O gończych polujących się mówi . Mogę skierować tu i tam. Mogę wybrać coś w oparciu o rodowód i zdrowotność. Ale jest z czego.

Tymczasem u ogara - nie mam takiej wiedzy.

Chcę zgromadzić info o polujących ogarach , by służyć pomocą , gdy zajdzie taka potrzeba. Nie interesuje mnie , ani tytuł , ani zdrowotność tego psa. Nie zamierzam w tym grzebać dla samej satysfakcji grzebania. Potrzebuję wiedzy , że takowy wogóle jest.

Jak będę mieć kilka wskazań - to razem z 1 , 2 , 5 - entym hodowcą siądziemy , porównamy rodowody , popytamy o zdrowie.

Tymczasem mam proponowanego Jaśmina, podobno Jot jest u myśliwego. Wyszedł As-Dur
Słyszę , że "te Cisowce" - to nie polują.

Ludzie - wyraźnie - poszukujemy reproduktorów czynnie polujących (Mioduna Krzyśka Janiaka już nie ma).
Ktoś przypuszczał , że skoro pilnie - to suka cieczkująca.

Wyjaśniam - pilne , bo ludzie będą u mnie prawdopodobnie w poniedziałek.

Być może spotkam się z nimi za pól roku , może za rok. Nie chcę zaprzepaścić kontaktu , który się urwał kilka lat temu. I nie chcę by brakiem pomocy odwieść ich od "legalnej hodowli" na rzecz ...

=====================

I taka konkluzja. Postulowałam by na naszej stronie klubowej ogara i gończego - przy sukach , reproduktorach - napisać - polujący, bądź rekomendowany przez klub. Bądz " klub rekomenduje krycie psami użytkowymi" .

Gdyby taka informacja była - miałabym chociaż nad czym "skłonić głowę".

I jeszcze raz - nie ma tu znaczenia teraz jak nazywa się ta sunka .
Bo możemy potrzebować ogara polujacego do innych suczek.


Znam takie , które nie będąc u myśliwych chodzą na polowania ( w gończakach np mój Opus), startują w konkursach ( w gończakach np mój Opus), ale ... klient nasz pan.

A, ŻYCZYŁ SOBIE REPRODUKTORA POLUJĄCEGO , NAJLEPIEJ U MYŚLIWEGO . i MOIM OBOWIĄZKIEM JEST MU W TYM POMÓC . iNACZEJ MOŻE POSZUKAĆ SAM.

Czy dobrze - różnie być może - jeśli np nie ma świadomości o entropii , lękliwości czy nadmiernej agresji.


----

Nadal liczę na konkretne reproduktory.
"Zagraj ma ton niemal basowy.Śpiewak trochę wyższy i spełnia rolę barytonu. Lutnia ma piękny matowy głos, a Nutka najcieniej i najwyżej ciągnie. Wszystkie tworzą chór.
To jest myśliwski śpiew, w którym dźwięczy cała psia radość życia "
ODPOWIEDZ