nieOGARnięty blog:)

Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: nieOGARnięty blog:)

Post autor: miszakai »

Dziękuję Wam :szacun_1: Baardzo to ważne dla mnie :silacz:
Co do niepalności zachęcam do obejrzenia całego filmiku na stronie. Jak ktoś chce mogę na maila przesłać w pliku, żeby nie oglądać na youtube bo zacina...Cyga nawet się załapała na parę scen:). Wariatka uwielbiała się z jednym Czechem ganiać wokół dużego namiotu...Szaleństwo :tia:
Kostka jest tak zbita, że jak jedną wrzuciłam do ogniska to się tliła do rana i zgasła. Wcale nie chciała się palić a była sucha...Chodzi też o to, że ściany pokrywa się grubą warstwą tynku - ok. 5-8 cm i ta pierwsza warstwa wsiąka w kostkę...Na targach w Łodzi robili nawet test, traktując taką kostkę w glinie palnikiem i wytrzymała :). Myślę, że dom drewniany jest dużo bardziej "palny" ale te też baardzo lubię...
Mam nadzieję, że nie wzięłaś Cenara za rozbudowaną wersję Cygi ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: nieOGARnięty blog:)

Post autor: Ania W »

miszakai pisze: W pierwszej piątce jest obawa mojej mamy, że jezioro I klasy czystości ale płytkie no i pewnie będzie ulegać degradacji i zanikaniu(wyparuje :) )
:D
Nie wpadłabym na taką obawę !
Awatar użytkownika
irie
Posty: 3550
Rejestracja: środa 14 paź 2009, 23:04
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: nieOGARnięty blog:)

Post autor: irie »

miszakai pisze:Co do niepalności zachęcam do obejrzenia całego filmiku na stronie.
Przyznaje bez bicia, ze filmu nie ogladalam. Ja jestem z tych czytajacych ;) Ogladanie w moim odczuciu kradnie czas, dlatego ogladam tylko polecone rzeczy. A czas mi ucieka na czytaniu :D
Widzialam co prawda fragmenty, bo zerkalam troche jak malzonek moj ogladal (on jest z tych ogladajacych, bo na czytanie szkoda czasu;) i mowil ze bardzo ciekawa sprawa. Ale to to ja wiedzialam z czytania ;) W kazdym razie, film naprawde fajnie zrobiony i wiele mi rozjasnil. I widzialam jak Cyga tam smiga :) Bardzo mi sie podobala wypowiedz pani kierownik dziekanatu, ktorej podobalo sie, ze na warsztatach mozna rozmawiac o wszystkim i nie ma takich usmieszkow politowania, jak to w pracy by u niej bylo na haslo 'dom ze slomy' Oj, skad ja to znam... :|

Mam nadzieję, że nie wzięłaś Cenara za rozbudowaną wersję Cygi ;)
Az tak to nie, ale faktycznie to pierwsze zdjecie z nim mnie zainspirowalo do przyjrzenia sie blizej Cydze, bo rzeczywiscie przez moment myslalam, ze to kolejna jej fotka, a ona taka.. szeroka cos :mrgreen:
Cyga jakby juz nie taka bardzo podkasana jak kiedys, mniej 'patyczkowata'. O, tu chocby:
Obrazek
albo tu
Obrazek
No ale w koncu ona juz nie mlodziez :)
Obrazek
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: nieOGARnięty blog:)

Post autor: SARABANDA »

Hmm, tak mi chodzi po głowie. Jak bardzo i na jakim polu trzeba się zasłużyć żeby zostać "honorowym" mieszkańcem Waszej osady ? :brawo_1:
Poza połączeniem gliny i słomy podoba mi się glina+trociny jak u elap, widziałam w dzeciństwie (ho, ho to były czasy ) taki dom i zaległ mi w pamięci. 8-)

______________

Małgosia&S&C
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: nieOGARnięty blog:)

Post autor: miszakai »

SARABANDA pisze:Hmm, tak mi chodzi po głowie. Jak bardzo i na jakim polu trzeba się zasłużyć żeby zostać "honorowym" mieszkańcem Waszej osady ?
Nie wiem o co dokładnie Ci chodzi:) O wakacje czy generalnie ideę cohabitatu?
Są zapaleńcy, którzy w grupie kilku czy kilkunastu rodzin planują założenie wioski samowystarczalnej; kupują dużo hektarów ziemi, ziemię dzielą na mniejsze działki i budują swoje siedliska. Każdy coś tam produkuje i hoduje i chodzi o to, że razem łatwiej się utrzymać i weselej.
Do mnie taka idea "komuny" nie do końca przemawia. Tania ziemia to często pole pośrodku niczego
lub bardzo piękne acz odlegle tereny np. Suwalszczyzna gdzie nie ma w okolicy większych miast, mogących dać zatrudnienie i edukację mieszkańcom. Znam kilka pozytywnych i inspirujących przykładów ale muszą być to ludzie, którzy znajdą niszę, zajmując się takim rzemiosłem, które przyniesie zyski...
My nie chcielismy się tak odcinać, szukaliśmy ziemi nad jeziorem, blisko natury ale jednocześnie miejsca dobrze skomunikowanego z kilkoma miastami, gdzie w pierwszych latach na pewno będziemy pracować, zanim Osada się rozkręci.
Nasza Osada to siedlisko rolne gdzie powstaną maksymalnie 4 domki i dom mieszkalny duży dla gospodarzy. Chciałabym, aby odbywały się tam warsztaty(strawbale, ceramika), chciałabym przyciągać ludzi i przekonywac do tej technologii. Docelowo chcemy uaktywnić Osadę agroturystycznie w sezonie...
Widzę tam też zlociki ogarów rzecz jasna:). Na razie wykańczamy pierwszy domek, nie nadaje się jeszcze do zapraszania gości, może na jesieni :marzyc_2:
Obrazek
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: nieOGARnięty blog:)

Post autor: qzia »

Bardzo fajny pomysł. Jak będziecie potrzebowali lekarza na stałe to dawaj znać. Chętnie uciękne w jeszcze większa głuszę niż teraz.
Kasia
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: nieOGARnięty blog:)

Post autor: ZbyszekC »

Taka jedna myśli, że nie zauważą :psiako:
Zauważyli i życzą za rok, na chrystusowe lata już w swojej lepiance :piwko:
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
irie
Posty: 3550
Rejestracja: środa 14 paź 2009, 23:04
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: nieOGARnięty blog:)

Post autor: irie »

Wszystkiego najlepszego! :piwko: A zwlaszcza spelnienia marzen i planow! :piwko:
Obrazek
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: nieOGARnięty blog:)

Post autor: miszakai »

Bardzo dziękuję za życzenia :)
Poniżej najpiękniejszy urodzinowy prezent świata i kilka zdjęć z Podkowy Leśnej(cudowny kot i wariatka polująca na niego -Cyga). Fajna inicjatywa - tydzień pt. Otwarte Ogrody - na codzień zagrodzone, ukryte za parkanem i bramą posiadłości otwierają się dla sąsiadów i gości z daleka, dla strudzonego wędrowca itd. Impreza jaką odwiedziliśmy odbywała się pod tytułem Afryka - był maniok, orzeszki prażone, muzyka i tańce afrykańskie. Gospodarze - znajomi rodziców - mają dżamana szorstkowłosego, bernardynkę i nowofunlandkę ale złapałam tylko szczotę w obiektyw, reszta się schowała ;)
Załączniki
bukiet urodzinowy na nowy rok życia...
bukiet urodzinowy na nowy rok życia...
02.JPG (352.21 KiB) Przejrzano 713 razy
1.JPG
1.JPG (296.74 KiB) Przejrzano 714 razy
04.JPG
04.JPG (266.38 KiB) Przejrzano 716 razy
05.JPG
05.JPG (344.31 KiB) Przejrzano 714 razy
06.JPG
06.JPG (386.71 KiB) Przejrzano 713 razy
Nowy obraz.JPG
Nowy obraz.JPG (270.66 KiB) Przejrzano 713 razy
Nowy obraz1.JPG
Nowy obraz1.JPG (280.16 KiB) Przejrzano 712 razy
Nowy obraz2.JPG
Nowy obraz2.JPG (240.38 KiB) Przejrzano 712 razy
Nowy obraz4.JPG
Nowy obraz4.JPG (370.1 KiB) Przejrzano 711 razy
Obrazek
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: nieOGARnięty blog:)

Post autor: miszakai »

I kilka powodów, dla których wizyta w Przechlewku się oddaliła hen hen... ;)
Załączniki
3.JPG
3.JPG (349.41 KiB) Przejrzano 683 razy
4.JPG
4.JPG (374.5 KiB) Przejrzano 682 razy
dzika kaczka:)
dzika kaczka:)
01.JPG (224.69 KiB) Przejrzano 682 razy
dzika kaczka jedząca z ręki:)
dzika kaczka jedząca z ręki:)
03.JPG (222.3 KiB) Przejrzano 682 razy
próba uładzenia przestrzeni...
próba uładzenia przestrzeni...
12.JPG (339.65 KiB) Przejrzano 682 razy
moje dzieło...tak w 50%:)
moje dzieło...tak w 50%:)
14.JPG (347.4 KiB) Przejrzano 678 razy
15.JPG
15.JPG (335.18 KiB) Przejrzano 680 razy
21.JPG
21.JPG (374.88 KiB) Przejrzano 680 razy
32.JPG
32.JPG (389.71 KiB) Przejrzano 680 razy
2.JPG
2.JPG (355.96 KiB) Przejrzano 679 razy
Obrazek
ODPOWIEDZ